<<< Atpakaļ

Saules saukšana Alūksnē un Jaunlaicenē14.06.2016.


21. jūnijā pulksten 04.15 divās vietās Alūksnes novadā – Alūksnē un Jaunlaicenē – iedzīvotāji aicināti piedalīties saules saukšanas rituālā, sagaidot vasaras Saulgriežus.

Jaunlaicenē Uguns un Saules godināšanas rituāls notiks pie Pilsdambīša. Piedalīties aicināti visi interesenti, lai kopā ar folkloras kopu “Putnis” caur uguni, gaisu, zemi un ūdeni, godinot sauli, veiktu attīrīšanās un svētības rituālu. Ar dziesmām, ziedošanu Ugunij, Zemei, Saulei, mazgāšanos “sudraba” rasā ikviens potenciālais apmeklētājs gūs to neatkārtojamo maģisko sajūtu, kura ir izdzīvojama tikai Vasaras Saulgriežu rītā.

“Saules saukšana” - desmitais vasaras Saulgriežu rīts peldvietā “Vējiņi” kopā ar Ziemeru pagasta folkloras kopu!

Saulgriežu laikā mēs apjaušam, ka esam dabas bērni, un fiziski sajūtam, kā visa dzīvā radība saņem spēkus, uzplaukst neparastā krāšņumā un dāsni dalās ar mums.
Tāpēc Alūksnes aicinām Jūs uz šo pasākumu, kur ar dziesmām, dejām un rotaļām modināsim rīta sauli no ezera dzīlēm, dedzināsim pērnā gada Jāņu vainagus un pīsim jaunus, mazgāsim seju rīta rasā, baudīsim rīta peldi ezerā, izgatavosim katrs savu spēka amuletu ar latvju Spēka zīmi tajā, ielīgosim Līgo svētkus un uzņemsim dabas spēku un enerģiju visam gadam!
Būsiet mīļi gaidīti!

br> Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: [email protected]
там

uniti.ua