<<< Atpakaļ

"Rumbas kvartets" muzicēs Zeltiņos04.11.2015.

 

14. novembrī 16.00 Zeltiņu tautas namā ar koncertprogrammu „ Cita dziesma” viesojas ansamblis no Kuldīgas „ Rumbas kvartets”.
Rumbas Kvartets ir īstu kurzemnieku ansamblis no Kurzemes pērles - Kuldīgas.

2013. gada maijā, kopā sanāca četri Kuldīgas vīri ar domu pamuzicēt vienā pasākumā, bet viss izvērtās daudz plašāk. Šobrīd Rumbas Kvartets ir ņēmis dalību daudzos saviesīgos pasākumos un kļuvis par skatītāju iecienītu mūziķu grupu arī Latvijas šlāgerdziesmu koncertos. Rumbas Kvarteta mērķis ir popularizēt dzīvo instrumentu mūziku, kas dod iespēju muzicēt arī bez pastiprinošām iekārtām, kā to darīja mūziķi pagājušā gadsimta 20.-30. gados, kā arī neļaut aizmirst vecās ziņģes un galda dziesmas, mūziku, kurā klausoties, kājas pašas lec līdzi.

Kvarteta solists un akordeonists Artis Šimpermanis saka: „Mēs gribam uzburt pagājušā gadsimta 20. – 30. gadu sajūtu, neko nesamākslojot. Ar Rumbas kvartetu esam uzņēmušies misiju- atdzīvināt veco skanējumu. Nevarētu teikt, ka speciāli pie tā piedomājam. Vienkārši tā skan. Instrumenti, aranžijas veido kopējo ainu. Kārtīga zaļumballe. Mēs nemēģinām kādu kopēt vai būt sterili mūzikā. Ja bišķiņ ritmiņš šitā vai tā – tā tomēr ir dzīvā mūzika.” 

Pašlaik „Rumbas kvarteta” repertuārā ir ap simts Latvijā zaļumballēs un pie galda dziedātas populāras dziesmas, daudzas no tām varam atrast gan noputējušās vecvecmāmiņu dziesmu kladēs, gan „Bellacord” platēs. 

Tagad šīs dziesmas var atrast un klausīties arī Rumbas kvarteta debijas diskā „Kur esi Tu”, kurā iekļautas 11 grupas izpildītās dziesmas. 
br> Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: [email protected]
Potenzmittel kaufen ohne Rezept

also

topobzor.info/lg-g6/