<<< Atpakaļ


Aicinām uz Otro Jokdaru festivālu Zeltiņos „ Vajag tik rakt” novadnieka Edgara Liepiņa piemiņai13.07.2015.

 02014. gada augustā veiksmīgi tika realizēts projekts - Jokdaru festivāls Zeltiņos „Vajag tik rakt”. Festivāls notiek joku Karaļa Edgara Liepiņa dzimtajā pagastā. Šis svētku notikums ir cieņas un mīlestības apliecinājums novadniekam, kā arī vēlme radīt daudzveidīgu un inovatīvu kultūras produktu piedāvājumu Alūksnes novadā.

Pirmajā Jokdaru festivālā piedalījās Vidzemes un Latgales reģionu Jokdari amatieri.
Šogad aicinām uz Otro Jokdaru festivālu Zeltiņos, kurā piedalīsies Kurzemes un Zemgales reģionu Jokdari „no tautas”, kā arī profesionāli mākslinieki, kas darbojas humora žanrā.

Festivāla atklāšana notiks 2015. gada 7. augustā plkst. 2000 Zeltiņu tautas namā, kad piedāvāsim noskatīties divas šim notikumam veidotas video filmas . Vienā no filmām redzēsim un dzirdēsim to, ko zina tikai Zeltiņu ļaudis. To nevar izlasīt daudzajos rakstos un grāmatās, kas izdotas par Edgaru Liepiņu. Tas ir piedzīvotais šeit -  Ziemeļu zvaigznē Zeltiņos. Tā Edgars Liepiņš sauca savu dzimto pagastu. Vai kāds spēj pateikt vēl skaistāk?! Kāda mīlestība, lepnums un ilgas izskan šajos vārdos...

Otra filma ir koncerta ieraksts, kas uzfilmēts 1993. gadā Alūksnē, kad Edgars Liepiņš kopā ar Zeltiņu un Alūksnes mūziķiem sniedz koncertu, piesakot sevi kā grupu „Hugo”. Divus gadus pēc šīs uzstāšanās -  1995. gada 9. septembrī mākslinieks no mums aiziet uz mūžīgiem laikiem.

Centrālais festivāla notikums 2015. gada 8. augustā plkst. 1900 Zeltiņu brīvdabas estrādē pulcēs Jokdarus no Talsu, Ventspils, Jaunjelgavas un Krimuldas novadiem. Festivālu vadīs viens no profesionālajiem stand-up comedy pārstāvjiem Latvijā  Jānis Skutelis , kas pie mums ieradīsies kopā ar savu Karalisko Improvizācijas teātri un muzikālo grupu „ Dziļi violets” (Rīga).

Jokdaru festivāls Zeltiņos ir notikums, kas izskan Latvijas mērogā un popularizē Alūksnes novada kultūras dzīvi un tradīcijas. Tādēļ katru reizi jādomā lai festivāla piedāvājums būtu interesants, pārsteidzošs, arī izglītojošs. Lai pēc notikuma paliktu materiāli, ko nodot mūsu pagasta muzeja rīcībā plašākai iedzīvotāju apskatei daudzu gadu garumā. Šogad muzejā varēs iepazīties ar foto un video materiāliem, lietām un priekšmetiem no Pirmā Jokdaru festivāla.

Paldies par finansiālu atbalstu šī projekta realizēšanai.
br> Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: [email protected]
karter-kiev.net

oncesearch.com/category/gonzo