Alūksnes novada zemnieku saimniecība „Vējiņi” – viens no konkursa „Senču aicinājums” uzvaras pretendentiem


08.01.2015.10.janvārī Jelgavas pilī notiks ikgadējā biedrības „Zemnieku saeima” Lauksaimnieku Jaungada balle, kurā tiks nosaukts 2014.gada jauno lauksaimnieku konkursa „Senču aicinājums” uzvarētājs.

Konkursu jau piekto gadu organizē Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete sadarbībā ar biedrību „Zemnieku saeima“ un žurnālu „Agro Tops”. Konkursa galvenais uzdevums ir veicināt lauksaimniecības nozares atpazīstamību un prestižu, un godināt jaunos uzņēmējus, kas savu aicinājumu atraduši lauksaimniecībā. Šogad konkursam tika pieteikti 33 jaunie lauksaimnieki no visas Latvijas. Pēc rūpīgas pretendentu izvērtēšanas, dalību konkursa otrajā kārtā turpināja 16 zemnieki, kuri pārstāv ļoti dažādu saimniecību spektru – puķkopība, augļkopība, dārzeņkopība, graudkopība, piena un gaļas lopkopība.

Konkursa finālisti:
No Latgales:
Solvita Čaunāne un Jānis Božis, IK „Kaso”, Vārkavas Tourism;
Aldis Upenieks, z/s „Kvedervecumi”, Vārkavas Tourism;
Inese un Māris Klodāni, z/s „Mucenieki”, Preiļu Tourism;
Zigmunds Skutels, z/s „Jūzupeņi”, Preiļu Tourism;
Mārtiņš Bogušs, z/s „Apiņi”, Ilūkstes Tourism;
Jānis Čaunāns, z/s „Liepas”, Riebiņu Tourism.
No Vidzemes:
Edgars Bite, z/s „Baloži”, Kokneses Tourism;
Kaspars Paegle, z/s „Vējiņi”, Alūksnes Tourism;
Roberts Ločmelis, z/s „Mazdzērvītes”, Kocēnu Tourism;
Matīss Grīnbergs, z/s „Atdzelvieši”, Burtnieku Tourism;
Ilona un Normunds Leči, z/s „Paparžkalni”, Limbažu Tourism.
No Zemgales:
Jānis Hercbergs, z/s „Vizbuļi”, Dobeles Tourism;
Aleksandrs Medvedevs, z/s „Dzērves”, Dobeles Tourism;
Marika Grīslīte, SIA „Krīgeri”, Auces Tourism;
Gundars Lācis, z/s „Dzintarlāči”, Tērvetes Tourism.
No Kurzemes:
Linda Venckus, SIA „Liepvidi”, Saldus Tourism.

Konkursa uzvarētājs, kā katru gadu, saņems īpašo, tēlnieka Paula Jaunzema darināto balvu, kā arī apmaksātu trīs dienu braucienu divām personām uz kādu no lielākajām Eiropas lauksaimniecības izstādēm. Visi konkursa finālisti saņems veicināšanas balvas – iespēju paviesoties Eiropas Parlamentā Briselē, žurnāla „AgroTops” abonementu un apmācības „Jauno līderu skolā”.
Konkurss pirmo reizi notika 2010.gadā, un gadu gaitā par konkursa uzvarētājiem kļuva Inga un Zigmunds Kalniņi no Aizputes novada, Valdis Zujs no Rēzeknes novada, Jānis Vaivars no Skrīveru novada un Aija Šneidere un Jānis Miķelsons no Limbažu novada.
Aicinām medijus apmeklēt pasākumu 10.janvārī, plkst. 19:00 Jelgavas pils Lielajā aulā, Lielajā ielā 2.
Par ZSA

Biedrība „Zemnieku saeima” ir ietekmīgākā lauksaimnieku organizācija Latvijā, kas dibināta 1999.gadā. Biedrības pamatdarbība ir biedru interešu pārstāvēšana, lauksaimniekiem labvēlīgas politikas veidošana, biedru informēšana un izglītošana. Mūsu biedri ir gandrīz 900 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas. Valdi veido 9 kongresā vēlēti zemnieki, kuri pārstāv visus reģionus un lauksaimniecības nozares. Biedri kopā apsaimnieko  vairāk kā 500 tūkst. ha lauksaimniecībā izmantojamās zemes (augkopība 54%, piena lopkopība 38%, citas nozares 8%) un savās saimniecībās nodrošina darbu vairāk kā 4000 darbiniekiem.


br> Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: [email protected]
www.cl24.com.ua

www.ry-diplomer.com/diplom-v-khabarovske