Projekts „NE-SALIEDĒTIES” veiksmīgi turpinās

15.08.2013.

Ilze Zvejniece
Projekta vadītāja ABJC jaunatnes lietu metodiķe


     Alūksnes Bērnu un jauniešu centra projekts „NE-SALIEDĒTIES”, ko atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrija, sniedz ievērojamu ieguldījumu jauniešu iniciatīvu īstenošanā. Projekta laikā tika iegādāts aprīkojums pasākumu organizēšanai ārpus telpām - projekcijas ekrāns āra apstākļiem, projektors, nojume, kā arī video kamera kvalitatīvu video materiālu veidošanai.

     Kopš projekta sākuma šā gada pavasarī notikuši jau 3 pasākumi MJIC „Pa GALMA” iekšpagalmā. Pēdējās skolas dienas vakarā jaunieši aicināja laiku pavadīt aktīvi, iepazīstot savu pilsētu fotoorientēšanās sacensībās, kur piedalījās 11 komandas, pēc tam pagalmā varēja mieloties ar uzkodām un klausīties muzikālos priekšnesumus vieso no Rēzeknes izpildījumā. Aprīlī un maijā jauniešiem, kas aizraujas ar video veidošanu, bija iespēja piedalīties videoklipu konkursā „Ko neteiksi!”. Konkursam ar dažādu tematiku tika iesūtīti 13 videoklipi no 5 individuāliem autoriem un 1 autoru tandēma. 14. jūnijā ikviens interesents tika aicināts uz konkursa balvu pasniegšanas ceremoniju „Alūksnes austrumu labumi”. Lai gan laikapstākļi nelutināja, iegādātā nojume pasargāja no samirkšanas, turklāt ciešā saspiešanās radīja draudzīgu un mājīgu atmosfēru. Savukārt Alūksnes Pilsētas svētku laikā, 2. augustā, Pa GALMu pārņēma eksperiemtāla elektroniskās mūzikas aura pasākumā „AL KINGS”. Šo Alūksnei netipisko pasākumu sadarbībā ar Alūksnes Bērnu un jauniešu centru organizēja neformāla mūziķu un mākslinieku grupa AL KINGS. Nakts gaitā skanēja dažādu žanru un to sajaukumu elektroniskā mūzika, papildināta ar dzīvajā izpildītām hip-hop taktīm. Uz jaunā ekrāna un mājas sienas bja redzamas projekcijas, kas kopā ar īpaši veidotajām dekorācijām radīja īpašu mūsdienīgas latviešu un pasaules kultūras šarmu, ko novērtēja jo daudzie apmeklētāji.
     Kopumā visu pasākumu tapšanā iesaistījās ap 40 brīvprātīgo jauniešu. Ieguvēji ir arī vairāk kā 250 aktivitāšu dalībnieki un pasākumu apmeklētāji.
     Vēl septembra sākumā tiks organizēts vismaz 1 pasākumus, tāpēc sekojiet informācijai!

     Projekta „NE-SALIEDĒTIES” mērķis ir veicināt jauniešu savstarpējo sadarbību radošās izpausmēs un aktīvu līdzdalību sabiedriskās dzīves veidošanā, īstenojot savas iniciatīvas., lai piesaistītu plašu apmeklētāju loku un radītu labvēlīgu vidi dažādu jauniešu komunikācijai, radošu izpausmes veidu un līdzdalības iespēju iepazīšanai.

     Šis projekts tiek īstenots jaunatnes politikas valsts programmas 2013. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.br> Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: [email protected]
https://steroid-pharm.com

термостат харьков