Autoceļu stāvoklis reģionā aizvien pasliktinās

27.03.2012.


     Šodien, 27.martā, Cēsīs norisinājās Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes sēde, kuras laikā deputāti diskutēja par autoceļu stāvokli reģionā. Tika konstatēts, ka gada laikā ceļu stāvoklis nav uzlabojies, un palielinājies to ceļu skaits, kas atrodas avārijas stāvoklī un apdraud ceļu satiksmes drošību.

Jau pirms gada (2011.gada 29.martā) Vidzemes plānošanas reģions (VPR) nosūtīja Satiksmes ministrijai vēstuli par avārijas stāvoklī esošajiem autoceļiem Vidzemes plānošanas reģiona teritorijā, lūdzot rast finansējumu avārijas situācijas novēršanai uz autoceļiem reģionā, norādot konkrētus ceļa posmus, kuri ir avārijas situācijā. Šobrīd VPR konstatējis, ka vēstulē minētajos autoceļu posmos uz šo brīdi autoceļu stāvoklis nav uzlabojies.
Daudzviet arī uz citiem valsts galvenajiem autoceļu posmiem ceļu pamatne ir nolietota, brauktuve strauji sabrūk, tie ir avārijas situācijā un apdraud satiksmes drošību. Lai novērstu avārijas situāciju tiem ir nepieciešama pilnīga segas rekonstrukcija. “Ceļu infrastruktūra ir viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem, lai veicinātu reģiona attīstību, tāpēc pašvaldību vadītājus uztrauc, ka šajos posmos netiek plānoti remontdarbi,” stāsta VPR administrācijas vadītāja Guna Kalniņa - Priede.
Lai novērstu katastrofālo stāvokli uz valsts autoceļiem, VPR atkārtoti nosūtījis vēstuli Satiksmes ministrijai ar lūgumu rast finanšu resursus avārijas situācijas novēršanai uz autoceļiem, kā arī, veidojot budžeta grozījumus, investīcijas ceļam akcentēt kā prioritāti.

Informāciju sagatavoja:
Māra Poikāne
Sabiedrisko attiecību speciālists
Vidzemes plānošanas reģions
Cēsu iela 19-54, Valmiera, LV-4201
Mob.: +371 26454562
E-pasts:
[email protected]


Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: [email protected]

Buy Mastaver online in Canada

Kamagra soft