Vides kampaņas laikā aicinām iepazīt Alūksnes ezeru

08.03.2012.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste


     Sagaidot Lielo Talku, kas šogad notiks 21. aprīlī, no 12. marta līdz 1. aprīlim Latvijā notiks vides kampaņa ar saukli „Skaties dziļāk!”. Alūksnes novada iedzīvotājus šīs kampaņas laikā aicinām iesaistīties vides jautājumos izglītojošu pasākumu ciklā „Skaties dziļāk Alūksnes ezerā!”.

      - Šogad Lielās Talkas akcents būs ūdens – tā tīrība un loma cilvēka veselībā, sakoptas un labiekārtotas publiskas teritorijas pie ūdenstilpnēm – jūras, ezeriem, upēm un dīķiem. Tā kā lielai Alūksnes novada iedzīvotāju daļai dzīve saistās ar un ap Alūksnes ezeru, esam iecerējuši vides kampaņas laikā pasākumus veltīt tieši šai tēmai, - skaidro Lielās Talkas koordinators Alūksnes novadā, Alūksnes novada pašvaldības ainavu arhitekts Agris Veismanis.
     Vides kampaņas „Skaties dziļāk!” mērķis ir uzrunāt iedzīvotājus, aicinot skatīties dziļāk dabā un savā attieksmē pret to, sekās, kas rodas, ja vide, kurā dzīvojam, tiek piesārņota, un skatīties, kā tas ietekmē mūs pašus, mūsu veselību un nākotni.
     Kampaņas laikā Alūksnes novadā notiks dažādas norises. Sadarbībā ar Alūksnes pilsētas bibliotēku no 12. marta līdz 1. aprīlim tur būs apskatāma tematiska grāmatu, publikāciju un pētniecisko darbu par Alūksnes ezeru izstāde. Līdztekus notiks konkurss „Skaties dziļāk Alūksnes ezerā!”, kura dalībniekiem jāatbild uz 10 jautājumiem par Alūksnes ezera ģeogrāfiju, ekoloģiju un vides problēmām. Pareizo atbilžu zinātāji piedalīsies balvu izlozē 30. martā pulksten 12.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkā. Jautājumu anketas var saņemt Alūksnes pilsētas bibliotēkā un tās mājas lapā – www.albibl.lv.
     Kopā ar Alūksnes muzeju izstrādāta izglītojoša programma par vides problēmām Alūksnes ezera apkārtnē. Tā ietvers pašvaldības aģentūras „ALJA” direktora Māra Lietuvieša stāstījumu par jaunāko Alūksnes ezera ekoloģijā, Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas nodaļas diplomanda Ivara Pilipa izstrādāto koncepciju „„Kultūras osta” – jauna iecere Alūksnes ezera krasta daļas sakārtošanā”, kā arī novada pašvaldības ainavu arhitekta Agra Veismaņa apkopojumu par bebru darbiem un nedarbiem Alūksnes ezera ainavā. Pirmā šī nodarbība notiks 19. martā pulksten 13.30 Alūksnes muzejā. Tāpat ar šo tematiku varēs iepazīties Bejas, Mārkalnes un Ziemeru pamatskolu skolēni, jo šo pagastu teritorija robežojas ar Alūksnes ezeru.
     Alūksnes pilsētas sākumskola, Alūksnes novada vidusskola un Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija piekritušas piedalīties akcijā „Palīdzēsim Alūksnes ezerā ligzdojošiem putniem!”, kuras laikā izgatavos mākslīgās ligzdvietas, ko līdz 30. martam uzstādīs Alūksnes ezerā. Paldies SIA „4 Plus” un SIA „Verners un draugi”, kas apsolījuši nodrošināt kokmateriālus šai akcijai.
     15. martā Alūksnes Mākslas skolas audzēkņi dosies pārgājienā „Pa Alūksnes ezera taku”, kura laikā iepazīs dabas procesus Alūksnes ezerā un piekrastē ziemā. Pēc pārgājiena rīkos zīmējumu konkursu ar jau zināmo nosaukumu „Skaties dziļāk Alūksnes ezerā!” un 30. martā administratīvās ēkas foajē atklās darbu izstādi. Jāpiebilst, ka balvas konkursiem nodrošinās Alūksnes novada pašvaldība un Lielās Talkas organizatori.
     Lielas Talkas gaidās turpināsim sakopt Alūksnes ezera krastu gar Bērzu birzi - 15., 16. un 30. martā šajā teritorijā izcirtīs mazvērtīgo koku un krūmu sējeņus, lai, ejot pa ezera taku, varētu redzēt Alūksnes ezera spoguli un Pilssalu. Palīdzību talkā ar motorzāģiem un krūmgriežiem jau piekrituši sniegt pašvaldības aģentūra „Spodra”, SIA „Rūpe”, a/s „Simone”, VAS „Latvijas Valsts meži”, VAS „Latvijas Valsts ceļi” Alūksnes ceļu rajons, Valsts meža dienests, Alūksnes evaņģēliski luteriskā draudze. Koku un krūmu dedzināšanā palīdzību apsolījusi Kājnieku skola. Aicinām arī citus talciniekus pievienoties, pirms tam piesakoties pa tālruni 22028275.
     Plašāka informācija par pasākumu ciklā „Skaties dziļāk Alūksnes ezerā!” plānotajām norisēm atrodama Alūksnes novada pašvaldības mājas lapā www.aluksnetourism.info.
     - Ceru, ka kampaņa sasniegs savu mērķi un mēs, alūksnieši, varēsim lepoties ar savu dzīves vietu pie Alūksnes ezera, - uzsver A. Veismanis.

PASĀKUMU CIKLS „SKATIES DZIĻĀK ALŪKSNES EZERĀ!”


br> Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: [email protected]

??????

ry-diplomer.com

www.topobzor.info