Simt gadus sagaida ar možu prātu un mirdzumu acīs

16.02.2012.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

     Trešdien, 15. februārī savā simts gadu jubilejā Edvīns Kļaviņš Alūksnes novada pašvaldības un Alsviķu pagasta pārvaldes apsveikumus saņēma savā pašreizējā dzīvesvietā Rīgā.


     Kļaviņa kunga deklarētā dzīvesvieta ir dzimtajās mājās Alsviķu pagasta „Pidiķos”. Šobrīd savos cienījamajos gados jubilārs Alsviķos pavada vasaras, savukārt ziemā dzīvo Rīgā dēla Jāņa ģimenē.
    Trešdien Edvīnu Kļaviņu apciemoja Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins, pašvaldības vārdā sveicot jubilāru un dāvinot 100 latus, kā arī pasniedzot Kļaviņa kunga dzimtās puses – Alsviķu pagasta pārvaldes sarūpēto dāvanu – siltu segu.
    Jubilārs, kurš dzimis četru bērnu ģimenē kā jaunākā atvase, atzina, ka savā svētku dienā jūtas labi un priecājās par pašvaldības sagādāto pārsteigumu.
    Kļaviņa kungs pēc izglītības ir jurists. Viņa mūžs ir notikumiem bagāts – bijis gan leģions un izsūtījums Tālajos Austrumos līdz pat Klusajam okeānam, spaidu darbi, atgriešanās dzimtenē un cīņa par savu vietu šajā zemē, gan skaista mīlestība ar kaimiņu meiteni Elzu. Nu jau gan kādu laiku Elza dus Dieva mierā, savukārt Edvīnu aprūpē dēla Jāņa ģimenē.
    Vasarās jubilārs un viņa tuvie dzīvo „Pidiķos”. Staigājot dzimto māju apkaimē esošajos mežos, Edvīnam gadu gaitā izdevies savākt vairāk par trim simtiem dzīvnieku ragu. Pie tam, neviena raga iegūšanai nav izlieta ne pilīte asiņu. Tie, kas devušies apskatīt Kļaviņa kunga kolekciju, par to allaž brīnījušies.
    - Kāds nu kuram tas hobijs ir, - nosmej jubilārs.
    Ikdienā arvien gana možais jubilārs labprāt klausās radio, lasa avīzes, kur mazāk viņu interesējot sports, bet vairāk - politiskās norises. Kļaviņa kungs ir Zemnieku savienības biedrs jau kopš 1933. gada un bijis viens no divpadsmit vecbiedriem, kuri 1990. gadā rosināja partijas atjaunošanu.
    Edvīna mīlestību uz laukiem mantojis arī viņa dēls Jānis, kurš kopā ar sievu Aiju un meitu Guntu kopj un aprūpē dzimtas mājas. Gunta Alsviķu pagasta „Pidiķos” pavadījusi bērnības laiku, savukārt Aija šovasar Alūksnes pusē būs arī darba dēļ – viņa kopā ar citiem vēstures skolotājiem no visas Latvijas jau 14. reizi tiksies vasaras kursos, kas šogad būs veltīti Malienas pusei.

Simt gadu jubilejā Edvīnu Kļaviņu sveica Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins (pirmais no labās). Kopā ar jubilāru arī viņa mīļie – dēls Jānis, vedekla Aija un mazmeita Gunta (Evitas Aplokas foto)

Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: [email protected]

majbutne.com.ua

chemtest.com.ua