Alūksnē sāksies Pils ielas un siltumtrašu rekonstrukcija

29.08.2012.

Evita Aploka,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste


     Plānots, ka septembra sākumā Alūksnē uzsāks divu nozīmīgu projektu – „Tranzīta maršruta „Pils iela” rekonstrukcija Alūksnes pilsētā”” un „Siltumtrašu rekonstrukcija un jaunu siltumtrašu izbūve Alūksnē” īstenošanu.

     Augusta vidū pašvaldība noslēdza līgumu ar būvnieku par Pils ielas rekonstrukciju. Kā jau esam informējuši, atklātā konkursā par būvnieku tika izvēlēta piegādātāju apvienība „SIA „Matthai” un „Matthäi Bauunternehmen GmbH&Co.KG”. Objekta būvuzraudzību veiks SIA „Jurēvičs un partneri”, savukārt autoruzraudzību - tehniskā projekta izstrādātājs SIA „VERTEX PROJEKTI”.
     14. augustā notikušajā domes ārkārtas sēdē tika precizēta būvdarbu summa, ņemot vērā iepirkuma rezultātus, un veikti grozījumi 2010. gada 18. martā pieņemtajā lēmumā par pašvaldības piedalīšanos Eiropas Reģionālās attīstības fonda konkursā ar Pils ielas rekonstrukcijas projektu. Papildu bija nepieciešami vēl nepilni 600 000 latu, šo summu iekļaus projekta neattiecināmajās izmaksās un projekta realizēšanai tiks ņemts aizņēmums Valsts kasē.
     Savukārt siltumtrašu rekonstrukcijas un jaunu trašu izbūves projektā iepirkuma procedūras rezultātā par būvnieku izvēlēts SIA „Siltums Jums”. Pirmā būvsapulce notika 23. augustā, kurā abu projektu īstenošanā iesaistītie būvnieki saskaņoja turpmāko darbu gaitu. Arī turpmāk šādas sapulces notiks regulāri.
     Pils ielas rekonstrukcijas projektā būvdarbus plānots sākt no Rīgas ielas krustojuma. Siltumtrašu rekonstrukcijas un izbūves projekta laikā primārie darbi, ko plānots veikt šoruden, ir maģistrālo izvadu izbūve no Parka ielas katlu mājas pa Baložu bulvāri līdz Helēnas ielai, kā arī pa Parka, Skolas un Brūža ielām gar Alūksnes pilsētas Tautas namu uz Veco pili – topošo Alūksnes Mākslas skolas ēku.
     Savukārt kopā ar Pils ielas rekonstrukciju iecerēts uzsākt siltumtrases būvniecību no Baložu bulvāra un Pils ielas krustojuma līdz Brūža ielai. Tālāk SIA „Siltums Jums” plāno turpināt siltumtrases izbūvi pa Pils ielu Torņa ielas virzienā tik tālu, cik to šoruden atļaus laika apstākļi.
     Tāpat līdz apkures sezonai iecerēts izbūvēt trases posmu no Helēnas un Jāņkalna ielu krustojuma līdz Ganību ielai un no Ganību ielas un Helēnas ielas krustojuma līdz Krišjāņa Barona ielai.
     Tā kā abi projekti ritēs vienlaikus un tie ir saistīti ar satiksmes ierobežojumiem, aicinām iedzīvotājus un īpaši autovadītājus ar sapratni un iecietību uztvert neērtības, kas radīsies projektu īstenošanas laikā. Plānots, ka Pils ielas rekonstrukcijas laikā iebraukšanai Alūksnē no Alsviķu puses izmantos Rūpniecības ielu.      Konkrētāk par satiksmes organizācijas shēmām projekta gaitā informēsim Alūksnes novada pašvaldības mājas lapā www.aluksnetourism.info.

     Projektu „Tranzīta maršruta „Pils iela” rekonstrukcija Alūksnes pilsētā” Nr.3DP/3.2.1.2.0/10/APIA/SM/001 realizē Eiropas Reģionālās attīstības fonda prioritātē „Teritoriju pieejamības un sasniedzamības veicināšana” 3.2.1.2.aktivitātes „Tranzītielu sakārtošana pilsētu teritorijās” ietvaros.


 
Ieguldījums tavā nākotnē!   Ieguldījums tavā nākotnē!

Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: [email protected]

https://pillsbank.net

Š£Š·Š½Š°Š¹Ń‚Šµ ŠæрŠ¾ ŠæŠ¾Š»ŠµŠ·Š½Ń‹Š¹ ŠæŠ¾Ń€Ń‚Š°Š» сŠ¾ стŠ°Ń‚ŃŒŃŠ¼Šø ŠæрŠ¾ Š³ŠøŠ½ŠµŠŗŠ¾Š»Š¾Š³Šøя ŠŗŠøŠµŠ² цŠµŠ½Ń‹ www.ivf-lab.com
xn--80adrlof.net