Rosina izmantot bezmaksas pieeju datu bāzēm bibliotēkās

26.09.2011.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste


     Valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas” 2011. gadā pašvaldību publiskajām bibliotēkām vienotajā Gaismas tīklā līdz ar citiem pakalpojumiem nodrošina bezmaksas pieeju divām lielākajām Latvijas nacionālajām datu bāzēm – laikrakstu bibliotēkai www.news.lv un uzziņu datu bāzei www.letonika.lv.

     Tas nozīmē, ka ikviens bibliotēkas apmeklētājs bez maksas var izmantot gan vienas, gan otras minētās datu bāzes piedāvājumu.
     Laikrakstu bibliotēka satur vairāk nekā 50 Latvijas centrālo un vietējo periodisko izdevumu pilntekstu publikācijas un preses apskatus. Savukārt datu bāze letonika.lv ir enciklopēdiska uzziņu, tulkošanas, multimediju, oriģinālliteratūras meklēšanas sistēma internetā par Latviju.
     Aicinām Alūksnes novada iedzīvotājus izmantot iespēju bez maksas iegūt interesējošo informāciju no šīm datu bāzēm, kur ir pieejamas visaktuālākās centrālo un vietējo laikrakstu publikācijas, normatīvie akti, var izmantot tematiskās un uzziņu enciklopēdijas, tulkošanas vārdnīcas, apskatīt bagātu kultūrvēsturisko attēlu kolekciju, kā arī lasīt daiļliteratūru un dzeju..


Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: [email protected]

ŠæŠ¾ŃŠ¼Š¾Ń‚Ń€ŠµŃ‚ŃŒ majbutne.com.ua

www.dxtranss.com.ua

ŠŗуŠæŠøть ŠŗŠ¾Š²Ń€Š¾Š»ŠøŠ½