18. novembrī Alūksnē filma „Čikāgas Piecīši. Par mani, draudziņ, nebēdā!”

07.11.2011.

Marta Kontiņa
29396974;
[email protected]

      Mūzikas Video Kanāls un Jura Podnieka studija sadarbībā ar Lattelecom Televīziju Latvijas iedzīvotājiem uz valsts svētkiem sagatavojuši gaišu, muzikālu un humorpilnu dāvanu- režisora Igora Lingas dokumentālo filmu „Čikāgas Piecīši. Par mani, draudziņ, nebēdā!”.


     Filma ir stāsts par leģendārās grupas „Čikāgas Piecīši” gaitām 50 gadu garumā. Pieci jauni trimdā dzīvojoši latvieši satikās Čikāgā tālajā 1961. gadā, lai dziedātu tautiešiem trimdā. Grupas humorpilnās programmas viņus aizveda uz latviešu centriem visā pasaulē, bet tikai 1989. gadā viņi nonāca Latvijā, kur leģendārajā Mežaparka koncertā saprata, cik populāra un simboliska viņu mūzika ir bijusi šeit. Gadiem ejot, grupas sastāvs ir mainījies, bet asprātība, jautrība un mīlestība pret dzīvi ir neizsīkstoša arī šodien, kad grupa svin savu 50 gadu jubileju.
     Ideja par filmas tapšanu radās pašiem Čikāgas Piecīšiem, kad 2010. gadā režisors Igors Linga viņus intervēja Mūzikas Video Kanālam. Sākotnēji režisors to neuztvēra nopietni, tomēr, kad pēc kāda laika grupas solists Alberts Legzdiņš atsūtīja e-pastu ar atgādinājumu par filmu, Igors Linga saprata, ka iepriekš izteiktais piedāvājums ir bijis nopietns un ar prieku piekrita ķerties pie darba. Kā saka režisors, tad viņš ir piekritis veidot filmu vairāku iemeslu dēļ: „Pirmkārt, intervējot grupu, man par šiem cilvēkiem radās ļoti pozitīvs priekšstats, bija liels prieks ar viņiem sadarboties. Otrkārt, 2011. gadā grupa svin savu 50 gadu jubileju. Un, visbeidzot, Čikāgas Piecīši ir viena no manām jaunības dienu grupām, jo viņu mūzikai bija arī simboliska nozīme. Viņi runāja atklāti par lietām, par kurām mēs šeit nevarējām atļauties pat sačukstēties, un tas sakrita ar manu jaunības dumpīgo garu.”
     Ar rezultātu režisors ir ļoti apmierināts. Izdevies tikties ar esošajiem un bijušajiem grupas dalībniekiem Amerikā un no dažādām pasaules malām savākt arhīvu materiālus, kuri līdz šim nekur nav publicēti. Režisors atzīst, ka vienkopus ir savākts iespaidīgs materiāls, un to noteikti būs interesanti redzēt gan latviešu skatītājiem Latvijā, gan ārzemēs. Filmu jāredz ikvienam arī tādēļ, ka Čikāgas Piecīši filmā parādās vēl atraktīvāki, jautrāki un savā humorā trāpīgāki. Igors Linga vēlas izteikt lielu paldies Lattelecom Televīzijai, bez kuras nebūtu iespējama šīs filmas tapšana. Tāpat īpašs paldies Sandrai Alksnei par brīnišķīgo montāžu, producentei Antrai Cilinskai un skaņu operatoram Klāvam Siliņam. Paldies arī citiem atbalstītājiem- Radio SWH, Latvijas Radio 2, Latvijas Televīzijai, tvnet.lv un Zeta GD.
     Filmas oficiālā pirmizrāde un tikšanās ar tās veidotājiem notiks 11.novembrī plkst. 18:30 kinoteātrī „Splendid Palace”. Pēc pirmizrādes filmu šajā kinoteātrī ikviens varēs noskatīties līdz 24. novembrim.
     Filmu būs iespējams noskatīties arī vairākos seansos dažādās Latvijas pilsētās- 8. novembrī Ventspilī, 9. novembrī Jelgavā, 10. novembrī Umurgā Limbažu novadā, 13. novembrī Siguldā, kā arī 18. novembrī Alūksnē.      Seansos Ventspilī un Siguldā viesosies arī filmas veidotāji.
     Savukārt jau šodien filmas veidotāji skatītājiem piedāvā iepazīties ar filmas treileri!

Filmas treileris: http://www.youtube.com/watch?v=1d5k3H5eTQI


Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: [email protected]

чŠøтŠ°Š¹Ń‚Šµ Š·Š“ŠµŃŃŒ lkredit.com.ua

https://avtomaticheskij-poliv.kiev.ua

seotexts.com