Jaunais latviešu kino hits „Seržanta Lapiņa atgriešanās” Alūksnē

11.03.2011.

Ieva Pitruka
[email protected]
26358150

     11. martā pulksten 18.30 filma "Seržanta Lapiņa atgriešanās" Alūksnes pilsētas Tautas namā. Biļetes cena Ls 1,50; bērniem, pensionāriem Ls 1,00

     „Seržanta Lapiņa atgriešanās” ir asprātīgs mūsdienu Latvijas sabiedrības portretējums, kurā četru rīdzinieku dzīves savijas negaidītu notikumu virpulī. Galvenās lomas filmā atveido Jaunā Rīgas Teātra trupas kodols - Andris Keišs, Guna Zariņa, Vilis Daudziņš, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Baiba Broka, kā arī dziedātāja Lily.

     Kopš Latvijas pirmizrādes 25. novembrī filmu „Seržanta Lapiņa atgriešanās” noskatījušies jau vairāk kā 16 000 skatītāju. Gan skatītāji, gan kritiķi izteikuši atzinību par raitajiem dialogus (kas lielā mērā ir filmas scenārija autora Jāņa Norda nopelns), dabisko aktierspēli, precīzajām vides detaļām, daudziem pazīstamajām ikdienas reālijām. „Seržanta Lapiņa atgriešanās” ir filma, kas neslīgst sentimentālismā, bet mūsdienu realitāti rāda latviešu kino neierasti vieglā un humorpilnā veidā.

     Filmas pasaules pirmizrāde notika Pusanas starptautiskajā kino festivālā Dienvidkorejā.

     Filmas „Seržanta Lapiņa atgriešanās” režisors ir Gatis Šmits, kurš saņēmis Nacionālā kinofestivāla Lielais Kristaps balvu par labāko režiju par īsfilmu „Aģents iemīlas”. Tāpat Šmits veidojis par 2007. gada labāko filmu atzītās „Vogelfrei” segmentu. Viņš pazīstams arī kā teātra izrāžu „Trakāk vēl kā piektā gadā”, „Tas notika ar viņiem”, „Naži vistās”, operas „Augļu koks ir Jāzeps” un mūzikla „Les Miserables” režisors. Izrāde „Tas notika ar viņiem” kalpoja par iedvesmu „Seržanta Lapiņa atgriešanās” scenārijam.

     „Seržanta Lapiņa atgriešanās” scenārija autors ir Jānis Nords, kura filma „Amatieris” (2008) izpelnījas lielu publikas ievērību un saņēma Lielā Kristapa balvu par spilgtāko debiju. Filmas operators ir Ņujorkā dzīvojošais korejietis Supums Sons (Soopum Sohn), kostīmus veidojusi modes māksliniece Keita, mūzikas autors ir Kārlis Lācis.

     „Seržanta Lapiņa atgriešanās” tapusi studijā „Tanka”, sadarbībā ar Zviedrijas kompāniju „Solid Entertainment” un Nacionālā Kino centra atbalstu.

Informācija un treileri internetā
www.serzantalapinaatgriesanas.lv
www.draugiem.lv/serzantslapins

Atsauksmes par filmu (vairāk – www.serzantalapinaatgriesanas.lv ):

     Kā labā komēdijā pieklājas, smej, gulgo, ķiķini un irdz nevis par to, kas, bet kā viss notiekas, – tā, kā gadās foršās gruzīnu filmās pro žizņ, un tev nav kauns, pavisam otrādi – ir lepnums, ka latviešiem ir šāds kino.
/Normunds Naumanis, „Kultūras Diena”/

     "Seržanta Lapiņa atgriešanās" ir pamatīgs trieciens aizspriedumiem!
/Kaspars Zaviļeiskis, www.tvnet.lv/

     Bija ko izsmieties, sekojot līdzi prasmīgi savītajam sižetam ar ainām «iz tautas dzīves». Tās atgādināja Jaunā Rīgas teātra Latviešu stāstu turpinājumu, kuros aktieri (bravo! - sevišķi jau Guna Zariņa un Gatis Gāga) nevis spēlē, bet dzīvo.
/Psihoterapeits Viesturs Rudzītis, žurnāls „Ir”/
Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: [email protected]

https://steroid-pharm.com

Buy T-400 online in Canada

https://karter-kiev.net