Alūksnes novadā astronomiskajos saulgriežos sagaidīs saullēktu

17.06.2011.

Jana Igaviņa,
Sabiedrisko attiecību speciāliste

     22. jūnijā Druvienas pagasta „Silmačos” tiks ieskandināti pirmie Gulbenes novada svētki „Ielīgojam Silmačos” . Tajos piedalīsies visi 13 novada pagasti un Gulbenes pilsēta.

     Sākot no pulksten 17:00 būs Jāņu gardumu tirdziņš, kurā notiks pagastu un pilsētas labo lietu izrādīšana, smeķēšana un andele. Pasākuma turpinājumā būs jau par tradīciju kļuvusī izrāde R. Blaumaņa „Skroderdienas Silmačos”, kuras kopuzvedumu dziesmās un dejās izspēlēs Gulbenes novada amatiermākslas kolektīvi un politiķi, „pagastveči” un citi sabiedrībā pazīstami cilvēki.
     Bet pulksten 22:22 Druvienas pakalnos iedegsies Saulgriežu ugunskuri.
     Zaļumballē līdz saules lēktam dančus spēlēs grupas „R.P.M.”, „Tranzīts”, „ VILX”, „Rolise”, „Neskumsti”, “Veiši”, vokāli instrumentālais ansamblis no Jaungulbenes un DJ Ralfs.
     „Manuprāt, mēģinājums pēc daudziem gadiem sanākt kopā Silmačos un pašu spēkiem iestudēt mūžam jauno izrādi, ir unikāls un skatīšanās vērts. Pasākuma sagatavošanā esam ieguldījuši patiesu sirds darbu, un svētku apmeklētājus gaida ne mazums jauku pirmssvētku pasākumu,” stāsta Edīte Siļķēna, izrādes „Skroderdienas Silmačos” režisore.
     „Druviena ir gatava uzņemt tuvus un tālus ciemiņus! Arī pārējie pagasti un pilsēta rūpīgi veido savus stendus, lai 22.jūnijā visiem parādītu tikai sev raksturīgās un īpašās vērtības – amatniekus, mājražotājus, uzņēmējus un kultūras mantojumu, kas ir katrā pagastā. Mūsu ir daudz – 13 pagasti un pilsēta. Būs ko redzēt!” saka Juris Graumanis, Druvienas pagasta pārvaldes vadītājs.

     Gulbenes novada Druviena par Rūdolfa Blaumaņa "Skroderdienas Silmačos" izrādes mājvietu nav izvēlēta nejauši. Skroderdienu sākotnējā ideja pieder Jānim Porukam, kuram Druviena ir dzimtā puse. Tieši te meža vidū bijušas vairākas mājas, kurās saimniekojuši Mači. Dzejnieks pat aizsācis darbu "Skroderdienas sila Mačos", bet darbs viņam nav vedies, tādēļ sūtījis vēstuli Blaumanim, pārstāstījis savu ideju un ļāvis rakstniekam vaļu. Tā Blaumanis, sila Mačus pārsaucot par Silmačiem, radījis darbu, kas dzīvo vēl šodien. Ir pilnīgi skaidrs, ka skroderdienu māja ir tieši te - Druvienā! Tādēļ arī tieši te tapa speciāli izrādei izbūvēta skatuve.

Sīkāka informācija par pasākuma norisi: Edīte Siļķēna, Gulbenes novada domes speciāliste kultūras jautājumos, t. 29173893, e-pasts: [email protected]
Guna Švika, svētku koordinatore, Gulbenes novada domes Informācijas nodaļas vadītāja, t. 29495606,
e-pasts:[email protected]


Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: [email protected]

www.unc-mps.com.ua

oncesearch.com/details/larkin-love-s-fetish-theater-cowgirl-creampie-125691

рŠµŠ°Š±ŠøŠ»ŠøтŠ°Ń†ŠøŠ¾Š½Š½Ń‹Š¹ цŠµŠ½Ń‚Ń€