Veclaicenē būs tradicionālā Igauņu diena

03.08.2011.

Maija ROZĪTE,
Veclaicenes tautas nama vadītāja

13. augustā jau sesto gadu Veclaicenes pagastā notiks pasākums „Igauņu diena Veclaicenē”, kura tēma šogad ir: „Pārrobežas kultūras sakaru daudzveidošana, kultūras darbinieku un amatierkolektīvu sadarbības iespējas. Labie piemēri”.

Šīs dienas ietvaros notiks kultūras darbinieku seminārs, kurā tiks diskutēts par kultūrpolitiku abās valstīs, katrā lokālajā vietā, dibināti jauni kontakti, tiks prezentēta labā pieredze pārrobežu sadarbībā. Seminārā piedalīsies: no Latvijas - Alūksnes novada domes izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas deputāte Marina Ramane un
no Igaunijas - Veru rajona kultūras nodaļas vadītājs Peeters Laursons. Savā pieredzē kultūras sadarbības jomā dalīsies speciālisti no Latvijas un Igaunijas.
Savukārt, kamēr kultūras darbinieki piedalīsies seminārā, abu valstu amatiermākslas kolektīvi un to vadītāji apgūs prasmes radošajās darbnīcās, kurās dziedošie kolektīvi iepazīs igauņu valodu un mūziku, apgūstot dziesmas, dejotāji varēs atrast kopējo un atšķirīgo, mācoties igauņu dejas, bet teātra aktieri izpaudīsies savā mākslas jomā. Vēlāk visu apgūto kolektīvi parādīs kopējā vakara koncertā.
Seminārs un radošās darbnīcas notiks no pulksten 16 līdz 18. Pulksten 19 pie pagasta pārvaldes ēkas tiks teiktas svētku uzrunas un sāksies gājiens uz estrādi, kur pulksten 19.30 notiks koncerts un savukārt pēc tā būs vakara balle.


Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: [email protected]

https://unc-mps.com.ua

https://www.best-cooler.reviews

np.com.ua