Fotoakcija - ekspedīcija „Toreiz, tad un tagad”

25.05.2009.

Zaiga Kraukle
fotoprojekta organizatore
m.t.: 29894533
e-pasts: [email protected]

Sestdien, 30.maijā no plkst. 7.30 Alūksnē norisināsies fotoakcija - ekspedīcija „Toreiz, tad un tagad”.

Alūksnes muzeja krājumā glabājas daudz mūsu pilsētas vēsturiskās fotogrāfijas ar māju, vietu un ielu skatiem, kuras fotografētas 20gs.I pusē. Dažas no fotogrāfijām ir aplūkojamas muzeja vēsturiskajā izstādē „Krustpunkti”. Pilsētas iedzīvotājiem, vēstures interesentiem un fotogrāfiem Artim Rutkam un Arnim Bērtiņam bija radusies interesanta ideja – 20gs. sākuma iemūžinātos pilsētas skatus fotografēt no šodienas skatu punkta.

Alūksnes muzejs šogad atzīmē 50 gadus kopš dibināšanas, savukārt Alūksnes pilsēta nākamgad svinēs 90 gadus kopš iegūtas pilsētas tiesības. Šie nozīmīgie notikumi un jauniešu ideja pamudināja Alūksnes muzeju veidot foto projektu „Toreiz, tad un tagad”. Tiks izveidota foto projekcija ar muzeja krājumā atlasītām fotogrāfijām un fotoakcijas-ekspedīcijas laikā tapušajām, fotogrāfu iesniegtajām digitālajām fotogrāfijām.
Foto projekta ietvaros 30.maija rītā tiek organizēta ekspedīcija – fotoakcija, kurā 20gs. sākumā un pirmās Latvijas brīvvalsts laikā fotografētās Alūksnes vietas fotogrāfi iemūžinās tā, kā tās izskatās tagad, meklējot vēsturiskajās fotogrāfijās attēlotās vietas atrašanos.

Būs izstrādāti divi maršruti ar fotografējamiem objektiem (Tempļa kalns, Alūksnes Evanģēliski luteriskā baznīca, Pils iela, Helēnas iela u.c.); kā arī brīvās izvēles maršruts: pēc fotogrāfa ieskatiem un izvēles, dokumentēt šodienas Alūksnes mājas, ielas un vietas.

Laipni aicināti piedalīties fotogrāfi un ikviens, kas vēlas fotografēt, dokumentēt Alūksnes pilsētu fotogrāfijās un piedalīties savas pilsētas vēstures veidošanā!
Pulcēšanās pie Alūksnes autoostas 30.maijā plkst.:7.30. 


 

 


Alūksnes pilsētas dome
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: [email protected]