Pašvaldība aicina iedzīvotājus izteikt viedokli par atkritumu konteineriem Alūksnes novadā

Alūksnes novadā, rūpējoties par vides tīrību un kārtību, ir uzstādīti dalīto atkritumu konteineri. Lai vēl vairāk sekmētu atkritumu šķirošanu, to padarot ērtāku un pieejamāku, ir izveidota interaktīva karte, ar kuru var iepazīties mājaslapā www.aluksnetourism.info (ŠEIT).

 Atkritumu daudzums un to šķirošana strauji ir kļuvusi par vienu no aktuālākajām problēmām visur pasaulē. Par plastmasas piesārņojumu nu jau uztraucas daudzi. Lai risinātu šo globālo problēmu, ir jāveic virkne lokālu darbību. 2018. gadā Alūksnes novadā SIA “Pilsētvides serviss” izvedis 143 tonnas stikla un 166 tonnas papīra un plastmasas pudeļu.

Jaunajā interaktīvajā kartē iespējams iepazīties ar vietām novada teritorijā, kurās izvietoti konteineri, paziņot konteineru apsaimniekotājiem par to, ja kāds no tiem ir pārpildīts, kā arī izteikt savus komentārus par atkritumu apsaimniekošanu kopumā. Pašvaldībai ir nepieciešams Jūsu viedoklis, lai varētu uzlabot atkritumu apsaimniekošanas sistēmu. Aicinām izteikt to un komentēt esošo situāciju pilsētā, kas saistīta ar atkritumu apsaimniekošanu. Kartē iespējams pievienot arī jaunu šķirošanas punktu sev vēlamā vietā.

Lai veidotu Alūksnes novadu videi draudzīgāku, ar šo interaktīvo karti aicinām iesaistīties atkritumu šķirošanā arī tos, kas to vēl nedara. Iepazīties ar jaunizveidoto platformu var šeit.